تلفن: 09122406194_  02177627126      ایمیل: info[at]yasesepid.com

×

مراقبت از پوست خشک در پاییز

yasesepid
06 آبان 1402
مراقبت از پوست خشک در پاییز
هر چند با شروع فصل پاییز، دلبری های طبیعت شروع می‌شود؛ ولی تغییر فصل و سرما برای کسانی که دارای پوست خشک هستند، خبر خوشایندی نیست. رطوبت موجود در هوا کمتر و زمان حضور در فضاهای سربسته بیشتر می‌شود. خشکی پوست، التهاب، پوسته شدن و… نشانه‌های آشنا برای کسانی است که دارای پوست خشک هستند. دست، صورت و بدن دراین تغییر فصل نیاز به مراقبت و تغییر روتین روزمره دارند.سرخی، خارش و پوسته شدن از اولین علایم قابل مشاهده در افرادی است که دارای پوست خشک هستند. کش‌آمدن پوست و ترک خوردگی پوست لب و پا را هم به این موارد اضافه کنید تا متوجه شوید که دارندگان پوست خشک با تغییر فصل دچار چه زجر مضاعفی می‌شوند. به جز تغییر فصل، افزایش سن، استفاده از دارو، زندگی در مناطق سرد، کمبود ویتامین دی و خشکی پوست ژنتیکی نیز ممکن است باعث خشکی پوست افراد شود.

راهکارهای مناسب برای کمک به خشکی پوست صورت و بدن

پوست خشک صورت و بدن شما مانند طفلی است که همیشه نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. مدارا کردن با خشکی پوست، همراه با استفاده از آبرسان مناسب و شوینده‌های اختصاصی، به شما کمک می‌کند تا حد زیادی خشکی ناخوشایند پوست را کنترل کنید. بعد از کنترل وضعیت فعلی، با استفاده از این نکات که در واقع نوعی روتین مناسب برای نگهداری از پوست خشک در فصل پاییز است، قطعا خشکی پوستتان بهبود خواهد یافت. نکته مهمی که باید حتما به آن اشاره کنیم این است که خشکی پوست زنانه و مردانه نیست؛ آقایان، حتی گاهی بیشتر از خانم ها با مصائب پوست خشک دست و پنجه نرم می‌کنند.

1. خداحافظی با آب داغ

برای دوش گرفتن از آب ولرم استفاده کنید. هرچند لذت استفاده از آب داغ در سرمای زمستان تجربه مطبوعی است؛ ولی همین مساله باعث خشکی بیشتر پوست خواهد شد. آب گرم باعث می‌شود تا چربی طبیعی روی پوست شما که مانند سد دفاعی برای مراقبت از پوست تعریف شده، به آسانی از بین برود. نکته: از آب داغ برای شستن صورت و دست هایتان نیز استفاده نکنید.

2. تغییر عادت استفاده از شامپو بدن به جای صابون

استفاده از انواع صابون‌های قالبی و جامد برای پوست خشک به مثابه نوعی خودکشی است. تنگی پوست، خارش شدید، التهاب و حتی اگزما بعد از استفاده از این نوع صابون ها، قطعا در انتظار پوست شما است. به همین دلیل مهم است که از انواع شامپو و شوینده های اختصاصی فرموله شده برای پوست خشک کمک بگیرید. مواد تشکیل دهنده این نوع محصولات با فراهم کردن آب و رطوبت مورد نیاز پوست به شما کمک می‌کنند تا از عوارض و مشکلات بعد از حمام راحت شوید.

3. لوسیون بدن 

لوسیون‌های مناسب برای پوست خشک معمولا حاوی موادی مانند انواع روغن‌های مغذی، ویتامین E، اوره، گلیسیرین و … هستند. کارکرد اصلی این محصول، ترمیم و التیام پوست خشک است. به این ترتیب با تامین رطوبت پوست، وضعیت پوست بهبود پیدا خواهد کرد. انواع لوسیون بدن، در مدل‌های مختلفی همچون شیر و کره بدن نیز در دسترس شما قرار دارد. میزان رطوبت رسانی و غلظت این محصولات معمولا با یکدیگر متفاوت است، ولی در نهایت همه آنها برای تامین رطوبت و نرمی پوست خشک فرموله و به بازار عرضه شده‌اند.یکی از انواع لوسیون مناسب برای پوست خشک از برند با کیفیت اریکه است. مرطوب کنندگی بسیار قوی به دلیل وجود عصاره گیاه آلوئه ورا و ویتامین E و همچنین جذب سریع، ویژگی اصلی این لوسیون بدن مناسب برای پوست خشک است. ضد سوزش و ضد خارش بودن دیگر ویژگی مهمی است که کاملا برای دارندگان پوست خشک استفاده از این محصول را کاربردی می‌کند.شوینده های فومی کرمی و روغنی نجات دهنده پوست خشک. به جز ممنوعیت استفاده از آب گرم که برای شستشوی بدن و صورت به آن اشاره شد، مهم است که از انواع شوینده‌های اختصاصی پوست خشک برای پاکسازی روزانه پوستتان استفاده کنید. این نوع شوینده‌ها معمولا به حالت کرمی و روغنی هستند. به این ترتیب پوست صورت شما دچار خشکی ناشی از مصرف مواد صابونی و قلیایی نمی‌شود.

 

5. تونرهای حاوی هیالورونیک اسید و آبرسان های قوی

مورد بعدی در روتین روزانه برای پوست خشک، استفاده از انواع تونرهای دارای هیالورونیک اسید، مواد آنتی اکسیدانی، ویتامین C و E، اسکوالن، روغن‌های طبیعی و موادی شبیه به اینها است. علاوه بر این،تونرها با توجه به نوع جذبی که دارند به ترمیم و التیام پوست تحریک شده بر اثر خشکی بسیار کمک خواهند کرد.

6. برای سرم مناسب پوست خشک، هزینه کنید

حالا نوبت به مصرف یکی از محصولات مهم برای پوست خشک است. سرم‌های مراقبتی که مدتی است جایگاه محبوب خودشان را در روتین‌های روزمره دارند، یکی از محصولات مهم و مفید برای بهبود و ترمیم پوست هستند. کارکرد سرم به دلیل جذب سریع و فرمولاسیون سبک، ورود به لایه‌های عمقی تر پوست برای آبرسانی عمیق‌و بیشتر است. بررسی مواد تشکیل دهنده سرم‌های مخصوص برای پوست خشک نشان می‌دهد که این محصولات اغلب حاوی پپتید، نیاسینامید، هیالورونیک اسید، مواد طبیعی( مانند آلوئه ورا)و روغن‌های گیاهی(مانند گلیسیرین) می‌باشند.بعد از حدود یک ماه استفاده از سرم به خوبی متوجه بهبود وضعیت، افزایش حالت ارتجاعی و شادابی پوستتان خواهید شد.سرم ویتامین سی لانوکر با دارا بودن 10 درصد ویتامین سی پایدار شده، به سرعت جذب پوست می‌شود. کمک به رفع لک و خستگی، افزایش کلاژن سازی و بهبود قوام پوست از دیگر کارکردهای این سرم ویتامین سی است. سرم لانوکر فاقد الکل و دارای فاکتورهای آنتی اکسیدانی برای جلوگیری از پیری پوست می‌باشد.

7. ضد آفتاب را اصلا فراموش نکنید

شما هم حتما در مورد اهمیت استفاده از ضد آفتاب به عنوان یکی از بخش‌های مهم و اصلی در همه روتین های پوستی با ما هم نظرید. ساختار کرم‌های ضد آفتاب برای پوست خشک، حاوی مواد آبرسان بیشتر برای حفظ رطوبت و چربی مفید پوست است ؛ به این ترتیب با کنترل خشکی پوست، فرصت بروز التهاب و پوسته ریزی کم خواهد شد. نکته مهم در هنگام انتخاب ضد آفتاب مناسب برای پوست خشک توجه به خرید کرم ضد آفتاب اختصاصی برای این نوع پوست است؛ بافت و قوام این نوع کرم های ضد آفتاب، با انواع موادو روغن‌های مفید و مغذی برای آبرسانی عمیق پوست فرموله شده است.

8. استفاده همیشگی از مرطوب کننده 

مرطوب کننده‌ها با جذب و حفظ رطوبت، چربی سطح پوست را تقویت و نگهداری می‌کنند. علاوه بر این، ساده ترین راه برای از بین بردن علایم اولیه خشکی نیز محسوب می‌شوند. رفع زبری، خشکی، اگزمای ناشی از خشکی، با استفاده از انواع مرطوب کننده مناسب برای پوست خشک تا حد زیادی قابل کنترل است. استفاده از اوره با نسبت‌های متفاوت، معمولا در فرمولاسیون انواع کرم مرطوب کننده تضمین کننده نتیجه سریع برای از بین بردن خشکی پوست است.به جز اوره، ویتامین E، شی باتر، روغن انگور، هیالورونیک اسید، روغن بادام و زیتون و نارگیل از معروف ترین مواد مغذی تشکیل دهنده انواع مرطوب کننده برای پوست خشک هستند.استفاده از روغن بادام و روغن جوجوبا، کرم هندولوژی را به دوست خوب پوست خشک تبدیل کرده است. این مواد با آبرسانی پوست را به صورت عمقی تقویت و بازسازی می‌کند. همچنین با حفظ و به دام انداختن رطوبت به دلیل بافت خاص این روغن‌ها، پوست دست شما مدت زمان طولانی تری احساس نرمی و لطافت خواهد داشت.

9. بالم لب برای درمان خشکی پاییزی 

به جز پوست بدن و صورت، لب ها نیز در فصل سرما دچار خشکی، ترک و در مواردی زخم و خونریزی می‌شوند؛ استفاده از انواع بالم لب، ساده ترین راه حل برای کنترل این مشکل شناخته می‌شود. بالم لب با دارا بودن روغن‌های گیاهی، لانولین، وازلین و … به حفظ رطوبت پوست لب کمک زیادی می‌کند. انواع بالم لب کاسه ای، مدادی، مردانه، زنانه و … به سادگی می‌توانند مانع از خشکی و پوسته شدن لب های شما در فصل پاییز و زمستان شوند.

 

10. کرم دور چشم را افراموش نکنید.

به دلیل نازک بودن و حساسیت فوق العاده پوست دور چشم در افرادی که دارای پوست خشک هستند، لزوم استفاده از انواع کرم دور چشم به نوعی باید و اولویت در روتین روزانه و شبانه تبدیل می‌شود. انواع کرم دور چشم مناسب برای پوست خشک دارای مواد آبرسان قوی، ضد چروک و جوانساز است. مواد آنتی اکسیدانی و ویتامین سی از دیگر موادی است که در ترکیب این نوع کرم ها به کار می‌رود. به همین دلیل مهم است استفاده از این محصول مهم را در اولویت خرید و مصرف خود قرار دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

چگونه لک‌های صورت را درمان کنیم؟

چگونه لک های صورت را درمان کنیم؟ به جرات می توان لک‌های صورت را یکی از بدترین عارضه‌های
yasesepid
06 آبان 1402

شناخت انواع جوش و درمان آن

انواع جوش صورت این موضوع بسیار عجیب است که چرا در دنیای امروز با توجه به رشد و گسترش شرکت
yasesepid
06 آبان 1402

انواع پوست و مراقبت از پوست

مراقبت از پوست صورت اولین سکوی حفظ جوانی و زیبایی شماست! چرا شناخت انواع پوست صورت حائز
yasesepid
06 آبان 1402
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
preloader